Licensed to Adirondack Masters         Hy-Tek's Meet Manager 9/22/2004 01:42 PM
                      Swimming Out of Summer - 8/15/2004                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayes, Therese M          41 ADMS-AD              7:16.59    7:37.93  
 
Event 1  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crounse, Kim H            48 ADMS-AD              7:45.12    7:17.63  
  2 Bachman, Nancy J          47 ADMS-AD              8:13.54    7:56.08  
 
Event 1  Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vyse Gravener, June       73 ADMS-AD             11:00.00   10:09.95  
 
Event 1  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolodziej, John           31 ADMS-AD                   NT    8:30.42  
 
Event 1  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, John D            48 NIAG-NI              6:00.00    6:05.71  
 
Event 1  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michaels, Lee S           63 NIAG-NI              9:05.00    8:46.11  
 
Event 1  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chivers, Jim              65 NIAG-NI              9:10.00    8:46.18  
 
Event 1  Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pitts, James T            74 Mavericks-FL         8:20.00    8:25.83  
  2 Tebbens, Art              74 Mavericks-FL        10:40.00   10:00.66  
 
Event 1  Men 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiecki, Edward H         80 ADMS-AD             11:00.00   10:29.84  
 
Event 2  Mixed 19-24 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norwich Dolphin Masters-AD  'A'                   1:46.99    1:43.57  
     1) Lacey, Shane P 25               2) Sweet, Tyler 19                
     3) Holmberg, Daniel 20             4) Lacey, Ryan H 21               
                  26.35       56.47 (30.12)     1:20.18 (23.71)     1:43.57 (23.39)
  2 Niagara Masters-NI  'A'                           2:05.09    2:15.10  
     1) Mozdy, Eric J 33                2) Michaels, Lee S 63             
     3) Ricketts, Daniel 28             4) Burgess, Mike D 40             
                  34.42     1:21.77 (47.35)     1:47.21 (25.44)     2:15.10 (27.89)
 
Event 3  Men 19-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmberg, Daniel          20 Unattached           2:10.00    2:17.04  
                  27.33     1:00.41 (33.08)     1:37.19 (36.78)     2:17.04 (39.85)
 
Event 4  Women 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutherland, Amy           19 Unattached             30.00      31.09  
 
Event 4  Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vyse Gravener, June       73 ADMS-AD                58.00      56.41  
  2 Grimm, Florence H         73 ADMS-AD              1:29.00    1:41.65  
 
Event 4  Men 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacey, Ryan H             21 Unattached             26.00      26.95  
 
Event 4  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacey, Shane P            25 Unattached             25.90      26.21  
  2 Ricketts, Daniel          28 Unattached             27.50      26.64  
 
Event 4  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mozdy, Eric J             33 NIAG-NI                35.00      35.67  
 
Event 5  Women 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Kristen M         19 Unattached           1:00.25    1:04.25  
                  29.22     1:04.25 (35.03)                                        
 
Event 5  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Claudia          44 Unattached           1:20.00    1:14.83  
                  35.98     1:14.83 (38.85)                                        
  2 Hayes, Therese M          41 ADMS-AD              1:15.61    1:20.77  
                  38.22     1:20.77 (42.55)                                        
 
Event 5  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensch, Jeanne A          46 ADMS-AD              1:17.00    1:15.18  
                  35.48     1:15.18 (39.70)                                        
 
Event 5  Men 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmberg, Daniel          20 Unattached             47.02      51.01  
                  23.90       51.01 (27.11)                                        
 
Event 5  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, John W          38 Unattached           1:01.00      58.99  
                  27.68       58.99 (31.31)                                        
  2 McCALL, A.J.              37 Unattached             59.97    1:01.85  
                  29.06     1:01.85 (32.79)                                        
 
Event 5  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgess, Mike D           40 NIAG-NI              1:01.00    1:00.75  
                  29.21     1:00.75 (31.54)                                        
 
Event 5  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, John D            48 NIAG-NI                57.00      57.55  
                  27.03       57.55 (30.52)                                        
 
Event 5  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chivers, Jim              65 NIAG-NI              1:30.00    1:30.18  
                  42.98     1:30.18 (47.20)                                        
 
Event 5  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pitts, James T            74 Mavericks-FL         1:16.00    1:16.50  
                  36.56     1:16.50 (39.94)                                        
  2 Tebbens, Art              74 Mavericks-FL         1:40.00    1:50.56  
                  53.46     1:50.56 (57.10)                                        
 
Event 5  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wittkowski, Wolfgang      79 Unattached           1:51.00    1:45.58  
                  48.01     1:45.58 (57.57)                                        
 
Event 5  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiecki, Edward H         80 ADMS-AD              1:52.00    1:46.57  
                  49.00     1:46.57 (57.57)                                        
 
Event 6  Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crounse, Kim H            48 ADMS-AD              3:35.47    3:19.93  
                  46.46     1:37.61 (51.15)     2:29.28 (51.67)     3:19.93 (50.65)
 
Event 6  Men 19-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet, Tyler              19 Unattached           2:24.00    2:36.82  
                  31.75     1:10.41 (38.66)     1:53.46 (43.05)     2:36.82 (43.36)
 
Event 6  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michaels, Lee S           63 NIAG-NI                   NT    4:13.68  
                  55.14   2:01.04 (1:05.90)   3:08.92 (1:07.88)   4:13.68 (1:04.76)
 
Event 7  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCALL, A.J.              37 Unattached           2:28.50    2:30.15  
                  31.39     1:10.28 (38.89)     1:55.98 (45.70)     2:30.15 (34.17)
 
Event 7  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgess, Mike D           40 NIAG-NI              2:35.05    2:33.66  
                  30.95     1:13.77 (42.82)     1:58.36 (44.59)     2:33.66 (35.30)
 
Event 7  Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Tebbens, Art              74 Mavericks-FL         5:25.00         DQ  
 
Event 8  Women 19-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutherland, Amy           19 Unattached           1:05.00    1:07.42  
                  32.18     1:07.42 (35.24)                                        
 
Event 8  Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vyse Gravener, June       73 ADMS-AD              1:58.00    2:02.40  
                2:02.86         2:02.40 ( )                                        
 
Event 8  Men 19-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacey, Ryan H             21 Unattached             53.90    1:02.61  
                  29.20     1:02.61 (33.41)                                        
 
Event 8  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ricketts, Daniel          28 Unattached             59.11    1:04.56  
                  30.86     1:04.56 (33.70)                                        
 
Event 8  Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wittkowski, Wolfgang      79 Unattached           2:12.00    2:09.78  
                2:10.13         2:09.78 ( )                                        
 
Event 9  Women 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Kristen M         19 Unattached             27.50      28.47  
 
Event 9  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Claudia          44 Unattached             34.00      33.08  
 
Event 9  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensch, Jeanne A          46 ADMS-AD                34.00      32.78  
  2 Bachman, Nancy J          47 ADMS-AD                40.00      35.50  
 
Event 9  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grimm, Florence H         73 ADMS-AD              1:12.00    1:17.51  
 
Event 9  Men 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmberg, Daniel          20 Unattached             21.18      22.16  
  2 Lacey, Ryan H             21 Unattached             23.10      24.97  
 
Event 9  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacey, Shane P            25 Unattached             23.99      23.68  
 
Event 9  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mozdy, Eric J             33 NIAG-NI                32.00      26.30  
 
Event 9  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, John W          38 Unattached             26.00      25.95  
 
Event 9  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, John D            48 NIAG-NI                25.80      26.34  
 
Event 9  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michaels, Lee S           63 NIAG-NI                37.20      37.58  
 
Event 9  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pitts, James T            74 Mavericks-FL           32.50      32.73  
 
Event 9  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wittkowski, Wolfgang      79 Unattached             50.00      45.19  
 
Event 9  Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiecki, Edward H         80 ADMS-AD                47.64      48.83  
 
Event 10  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayes, Therese M          41 ADMS-AD              1:33.47    1:39.35  
                  48.70     1:39.35 (50.65)                                        
 
Event 10  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crounse, Kim H            48 ADMS-AD              1:37.14    1:34.40  
                  44.74     1:34.40 (49.66)                                        
 
Event 10  Men 19-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet, Tyler              19 Unattached           1:03.47    1:08.64  
                  30.93     1:08.64 (37.71)                                        
 
Event 10  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCALL, A.J.              37 Unattached           1:17.80    1:19.30  
                  36.99     1:19.30 (42.31)                                        
 
Event 11  Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutherland, Amy           19 Unattached           1:09.00    1:09.51  
                  31.08     1:09.51 (38.43)                                        
  2 Clarke, Kristen M         19 Unattached           1:12.00    1:17.77  
                  36.77     1:17.77 (41.00)                                        
 
Event 11  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayes, Therese M          41 ADMS-AD              1:50.03    1:30.62  
                  44.48     1:30.62 (46.14)                                        
  2 Griffin, Claudia          44 Unattached           1:45.00    1:46.44  
                  49.38     1:46.44 (57.06)                                        
 
Event 11  Men 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Lacey, Ryan H             21 Unattached           1:00.00         DQ  
                  35.26          DQ (45.06)                                        
 
Event 11  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacey, Shane P            25 Unattached             59.00      59.55  
                  27.11       59.55 (32.44)                                        
  2 Ricketts, Daniel          28 Unattached           1:00.51    1:00.00  
                  26.81     1:00.00 (33.19)                                        
 
Event 11  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Chivers, Jim              65 NIAG-NI              2:00.00         DQ  
                  58.15          DQ (59.91)                                        
 
Event 11  Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wittkowski, Wolfgang      79 Unattached           2:05.00    2:21.06  
                1:07.65   2:21.06 (1:13.41)                                        
 
Event 12  Men 19-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmberg, Daniel          20 Unattached             52.05      56.59  
                  25.62       56.59 (30.97)                                        
  2 Sweet, Tyler              19 Unattached             55.24    1:04.12  
                  28.61     1:04.12 (35.51)                                        
 
Event 12  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgess, Mike D           40 NIAG-NI              1:11.52    1:06.59  
                  30.35     1:06.59 (36.24)                                        
 
Event 13  Women 19-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutherland, Amy           19 Unattached           2:20.00    2:26.89  
                  33.82     1:10.75 (36.93)     1:48.80 (38.05)     2:26.89 (38.09)
 
Event 13  Women 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vyse Gravener, June       73 ADMS-AD              4:11.00    4:19.43  
                2:19.64   4:19.43 (1:59.79)                                        
 
Event 13  Men 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wittkowski, Wolfgang      79 Unattached           4:50.00    4:25.83  
                1:05.38   2:11.41 (1:06.03)   3:21.67 (1:10.26)   4:25.83 (1:04.16)
 
Event 14  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crounse, Kim H            48 ADMS-AD                42.97      41.81  
  2 Bachman, Nancy J          47 ADMS-AD                54.00      46.59  
 
Event 14  Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grimm, Florence H         73 ADMS-AD              1:40.00    1:40.92  
 
Event 14  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ricketts, Daniel          28 Unattached             32.45         NS  
 
Event 14  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, John W          38 Unattached             36.00      35.78  
 
Event 14  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgess, Mike D           40 NIAG-NI                34.00      33.94  
 
Event 14  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michaels, Lee S           63 NIAG-NI                47.90      47.32  
 
Event 15  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Claudia          44 Unattached           3:05.00    3:01.79  
                  40.33     1:26.27 (45.94)     2:14.71 (48.44)     3:01.79 (47.08)
 
Event 15  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensch, Jeanne A          46 ADMS-AD              3:00.00    2:59.69  
                  40.50     1:26.30 (45.80)     2:13.47 (47.17)     2:59.69 (46.22)
 
Event 15  Men 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmberg, Daniel          20 Unattached           1:55.00    2:02.71  
                  26.76       58.61 (31.85)     1:31.05 (32.44)     2:02.71 (31.66)
 
Event 15  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolodziej, John           31 ADMS-AD                   NT    2:58.73  
                  37.46     1:22.24 (44.78)     2:10.59 (48.35)     2:58.73 (48.14)
 
Event 15  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chivers, Jim              65 NIAG-NI              3:20.00    3:18.37  
                  44.89     1:35.33 (50.44)     2:28.68 (53.35)     3:18.37 (49.69)
 
Event 15  Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pitts, James T            74 Mavericks-FL         2:52.00    3:11.24  
                  41.85     1:30.37 (48.52)     2:20.81 (50.44)     3:11.24 (50.43)
 
Event 15  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiecki, Edward H         80 ADMS-AD              4:02.00    3:59.43  
                  52.35   1:52.85 (1:00.50)   2:56.18 (1:03.33)   3:59.43 (1:03.25)
 
Event 16  Women 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutherland, Amy           19 Unattached             29.00      30.86  
 
Event 16  Men 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet, Tyler              19 Unattached             24.00      26.05  
 -- Holmberg, Daniel          20 Unattached                NT     X25.31  
 
Event 16  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ricketts, Daniel          28 Unattached             25.13      24.98  
  2 Lacey, Shane P            25 Unattached             25.50      25.55  
 
Event 16  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mozdy, Eric J             33 NIAG-NI                33.00      29.62  
 
Event 16  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, John W          38 Unattached             29.90      29.40  
 -- McCALL, A.J.              37 Unattached             31.70         NS  
 
Event 16  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgess, Mike D           40 NIAG-NI                29.44      28.81  
 
Event 16  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tebbens, Art              74 Mavericks-FL         1:00.00    1:14.48  
 
Event 17  Mixed 19-24 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norwich Dolphin Masters-AD  'A'                   1:35.99    1:42.12  
     1) Williams, John W 38             2) Lacey, Shane P 25              
     3) Sweet, Tyler 19                 4) Holmberg, Daniel 20            
                  24.31       50.55 (26.24)     1:16.73 (26.18)     1:42.12 (25.39)
  2 Niagara Masters-NI  'A'                           1:48.00    1:58.03  
     1) Burgess, Mike D 40              2) Michaels, Lee S 63             
     3) Mozdy, Eric J 33                4) Ricketts, Daniel 28            
                  28.56     1:08.88 (40.32)     1:35.45 (26.57)     1:58.03 (22.58)
 
Event 18  Women 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crounse, Kim H            48 ADMS-AD              7:28.17    6:55.46  
                  53.41     1:47.76 (54.35)     2:42.52 (54.76)     3:36.17 (53.65)
        4:31.53 (55.36)     5:25.91 (54.38)     6:13.39 (47.48)     6:55.46 (42.07)
 
Event 18  Men 19-24 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet, Tyler              19 Unattached           4:59.00    5:23.14  
                  32.17     1:13.95 (41.78)     1:56.89 (42.94)     2:39.40 (42.51)
        3:23.35 (43.95)     4:08.24 (44.89)     4:46.16 (37.92)     5:23.14 (36.98)
 
Event 19  Women 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bachman, Nancy J          47 ADMS-AD             17:00.00   16:22.50  
 
Event 19  Men 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Chivers, Jim              65 NIAG-NI             18:30.00         NS  
 
Event 19  Men 70-74 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Tebbens, Art              74 Mavericks-FL        21:20.00         DQ  
 
Event 20  Men 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolodziej, John           31 ADMS-AD             36:51.59   30:56.55  
 
Event 20  Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michaels, Lee S           63 NIAG-NI             30:17.00   31:11.31  
 
Event 20  Men 70-74 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pitts, James T            74 Mavericks-FL        28:45.00   29:45.13